Copyright @ 2024

Mental-med 

Specjaliści

Dorota Skierkowska Kocoń

psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny, pedagog

Dzień dobry, jestem certyfikowanym psychoterapeutą EAP (Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii), pracującym w nurcie psychodynamicznym oraz psychologiem i pedagogiem. Od 15 lat zajmuję się diagnostyką psychologiczną oraz szeroko pojętym wsparciem i poradnictwem psychologicznym. Zaś od ponad 10 lat prowadzę psychoterapię indywidualną dorosłych w nurcie psychodynamicznym.

Wykształcenie psychologiczne i pedagogiczne zdobyłam na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Następnie ukończyłam Studium Socjoterapii oraz Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskiem Centrum Psychodynamicznym (www.kcp.com.pl).

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Klinice Psychiatrii na Oddziale zaburzeń lękowych i afektywnych, w Poradni Zdrowia Psychicznego, Domu Pomocy Społecznej, Zespole Leczenia Środowiskowego. Aktualnie pracuję w Akademickim Centrum Medycznym (przy Wyższej Szkole Gospodarki) oraz w Mental-med.

W swojej pracy psychoterapeutycznej ze szczególną uwagą przyglądam się nieświadomym obszarom funkcjonowania psychicznego, z których Człowiek nie zdaje sobie sprawy. Również ważną przestrzenią obserwacji i refleksji jest dla mnie relacja terapeutyczna.  W kontakcie jestem zaangażowana i aktywna.

Przed podjęciem psychoterapii/pomocy psychologicznej umawiam się na konsultacje diagnostyczne (2-3 spotkania), celem znalezienia najwłaściwszej drogi pomocy w trudnościach. Jest to rozmowa, gdzie przeprowadzam wywiad psychologiczno – psychoterapeutyczny. Po czym umawiamy się na właściwy sposób pracy.

Uczestniczę regularnie w superwizji prowadzonej przez superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Prowadzę:

  • diagnozę psychologiczną, psychoterapeutyczną celem kwalifikacji do adekwatnej formy pomocy;
  • psychoterapię indywidualną osób dorosłych;
  • poradnictwo, wsparcie psychologiczne;
  • psychoedukację;


Konsultacja diagnostyczna celem kwalifikacji do odpowiedniej formy pomocy: 180 zł (60 min)
Poradnictwo psychologiczne, psychoedukacja: spotkanie 150 zł (50 min)
Sesja psychoterapii: 150 zł (50 min)

Przyjmuję: w poniedziałek i piątek

Telefon: 507-611-135

E-mail: dorotaskierkowska@gmail.com